CD-ACTION #1 | CD-ACTION #2 | GRY KOMPUTEROWE | KŚ GRY

Zapowiedź ta pochodzi z czasopisma KOMPUTER ŚWIAT GRY, numeru 02/03.Polanie II

      Zły Kościej podstępem oblił księcia Mirka i zniewolił jego lud. A Polanie II zainstalowani na komputerze testowym powalili procesor na kolana i zarżnęli kartę 3D.            TREŚĆ GRY

      Książę Mirko został odsunięty od władzy i uwięziony w pustce pomiędzy wymiarami, a jego lud popadł w niewolę złego Kościeja. Po kilku latach kapłan Dobromił przywołuje Mirka z powrotem na ziemię. Ten postanawia zjednoczyć plemiona i obalić tyrana.
      Polanie II to strategia tocząca się w czasie rzeczywistym, w którą włączono elementy gier fabularnych. Na początku kierujemy księciem i wykonujemy proste zadania. Zdobywamy uzbrojenie, pomagamy mieszkańcom wiosek, zabijamy zwierzęta napadające na ludzi. Samotne chodzenie po lasach i lochach kończy się , gdy przyłączają się do nas pierwsi towarzyszące . Jeśli nie dajemy im zginąć, zostają z nami aż do końca gry.
      Za wygrane walki dostajemy punkty doświadczenia. Dzięki nim nasi woje awansują na kolejne poziomy - zwiększa się wtedy ich siła i odporność na ciosy. Po pewnym czasie zakładamy własną osadę. Wznosimy budynki: chaty, obory, dwory oraz wieże magów i szkolimy w nich nowych członków drużyny. Dołąćzają do nas drwale, pastuszkowie, woje, myśliwi, rycerzez, kapłani, wiedźmy, a nawet teściowe! Wznosimy palisady, mosty, wieże strażnicze i bramy i odpieramy ataki wroga. Gdy czujemy się wystarczająco silni, wyprawiamy się na wojnę przeciwko Kościejowi. Podczas walki nasi podwładni nie tylko okładają przczeciwnika mieczami i toporami, ale rzucają również czary, na przykład ogniste kule czy błyskawice.
      Podstawowe źródło utrzymania i rozwoju naszej osady to krowy, które hodujemy. Ich mleko jest jedynym surowcem. To nim płacimy za wystawiane budynki i szkolone jednostki.

            TECHNIKALIA

      Wymagania sprzętowe Polan II szokują GRY. Ta strategia płynie działa tylko na komputerach z procesorami lepszymi niż 1,5 MHz i wyposażonych w karty graficzne klasy GeForce3 i 4! Częściowo ma to swoje uzasadnienie w wysokiej jakości grafiki. Wszystkie drzewa ładnie odbijają się w falujących wodach jezior i rzek, a nad polami unoszą się mgły. Postacie wojów są szczegółowe, zaś ic animacja płynna, ale ine równie piękne gry działają na zdecydowanie słabszych komputerach.
      W wersji beta testowanej przez GRY zdarzały się błędy. Na przykład gdy zapada zmrok, nasi podopieczni, zamiast położyć się na ziemi, śpią w pozycji pionowej. Jeśli nużą ans walki po ciemku, jednym kliknięciem mieniamy porę dnia na ranek. Irytuje fakt, że niektórych przedmiotów nie daje się podnieść. Brakuje też ekranu informacji o bohaterach i ich ekwipunku.

            WERDYKT

      Jeśli autorzy nie obniżą wymagań sprzętowych i nie usuną licznych błędów, Polanie II stracą szanse ma sukces jeszcze przed premierą. Byłoby to przykre, bo ta ładnie wyglądająca strategia zapowiada sie przyzwoicie.

GRY          DANE TECHNICZNE

INFORMACJE O PRODUKCIE
Producent: Reality Pump
Polski wydawca: TopWare Interactive
Data wydania: I kwartał 2003
Przewidywna cena: jeszcze nieznana

PLATFORMA I SYSTEM: PC Win 98/Me/2000/XP
Wymagania systemowe: PIII 600 MHz, 128 RAM
Obsługa akceleratora: jest, wymagany
Tryb wieloosobowy w sieci: jest, dla 8 graczy

WYNIKI MINITESTU
Poziom trudności: średni
Instalacja: bezproblemowa
Obsługa i działanie: bezproblemowe
Grywalność: wysoka
POZOSTAŁE PLATFORMY: brak

PROGNOZA: dobra (2/3)

(C) Komputer Śwait GRY. Wszelkie prawa zastrzeżone. Publikacja za wiedzą i zgodą redakcji.
Wydawcą GIER jest Axel Springer Polska Sp. z o.o